PLNÁ KAPACITA. Objednávky pozastaveny. Děkujeme za pochopení.

Jak nakojit v šátku nebo nosítku

Kojení v nosicí pomůcce není žádná soutěžní disciplína. Některá mimka se takto kojí ráda, jiná nikoliv. Vždy záleží pouze na tom, co vám dvěma vyhovuje.

Chce to jen trošku cviku. Nemusíte propadat zoufalství, když se to hned na první pokus nepodaří. Šátek můžete pro začátek navázat rovnou o kousek níž. Pokud se na to necíte, ani s malým poprsím pak není nutné s úvazem hýbat.

Osobně chytnu prso z vnější strany (levé do levé ruky, pravé do pravé ruky) a zvednu ho nahoru směrem do výstřihu. Aby vzniklo dostatek místa a miminko mělo prostor se správně přisát, doporučím se lehce předklonit. Jednou rukou držíme hlavičku miminka a druhou rukou prso.

Pokud je miminko přisátko správně, narovnáme se a můžeme zkusit opatrně prso pustit. Jestliže máte obavu, že se miminko odpojí, klidně prso můžete držet po celou dobu kojení.

Kojení v šátku/nosítku a také bez nosicí pomůcky může značně usnadnit kojicí oblečení. To umožní diskrétní kojení v každé situaci. EmuR má v nabídce nádherné kousky. Vidět určitě musíte naše áčkové šaty.

Sandra

O autorce článku
Sandra je maminka dvou dětí, poradkyně nošení a kontaktní rodič. V případě dotazů ji můžete kontaktovat na poradenstvi@emur.cz